Драбівська територіальна громада утворена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 728-р від 12 червня 2020 року "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області".

Селище Драбів - є адміністративним центром територіальної громади, розташоване на лівому березі річки Дніпро, за 157 км від столиці України м. Київ, 32 км від автомагістралі Київ-Харків, 75 км від обласного центру - міста Черкаси, 35 км від  районного центру – міста Золотоноша, 13 км від залізничної станції Драбове-Барятинська та 28 км від залізничної станції Кононівка. Межує із Великохутірською та Шрамківською сільськими територіальними громадами.

Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Золотоніського району внаслідок об'єднання 18 населених пунктів – сіл Білоусівка, Бойківщина, Драбове-Барятинське, Жорнокльови, Золотоношка, Криштопівка,  Левченкове, Тополі, Митлашівка, Олімпіадівка, Козаче, Михайлівка, Павлівщина, Нехайки, Привітне, Перервинці, Козорізи та селище Драбів. Населення громади станом на 01.01.2021 становить 15 924 особи.

Драбівська громада має розвинуту соціально-економічну інфраструктуру: 7613 приватних домогосподарств (дворів), 24 заклади дошкільної та середньої освіти, 18 медичних закладів, 20 бібліотек та 20 закладів культури. В громаді навчаються у закладах освіти різного рівня більше, як 1500 дітей.

Маємо унікальні об’єкти культурної спадщини: державна пам’ятка природи місцевого значення – це дерево-екзот віком більше 100 років "Ведмежий горіх", приміщення школи, де у 1903 році вчителював український письменник Степан Васильченко, Драбівський краєзнавчий музей, який на сьогодні нараховує близько 5 тис. екземплярів основного та науково-допоміжного фонду, народний історико-краєзнавчий музей, створений силами працівників школи, учнів, громадськості села Нехайки. Експозиція музею розміщена в 11 залах, в яких розповідається про історію рідного краю від давно минулих часів до сьогодення.

Наша громада сьогодні намагається впевнено крокувати у ногу із часом, заявляючи про себе хорошими справами, розвитком інфраструктури, покращенням благоустрою, активним залученням до міжнародної співпраці, бажанням по-новому жити і працювати, щоб стати потужною частиною європейської країни.

Ми любимо свої села і селище, пишаємося їх історією, традиціями, дбаємо про них, знаємо, що у нас багатообіцяюче майбутнє і саме тому прагнемо до співпраці з усіма, кого зацікавила наша громада.

Драбівська селищна рада запрошує до співпраці керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємств, громадян, які небайдужі до долі нашої громади, розвитку її інфраструктури, відновлення економічного та культурного потенціалу селища та сіл. Ми  завжди готові вислухати всі зауваження і пропозиції та знайти правильні рішення на користь  нашої громади, адже щодня працюємо для вас, для забезпечення потреб населення.

Сподіваємось, що наш сайт стане для вас інформативним, корисним і цікавим. Переконані, що Ви всіляко долучатиметеся до втілення реформ і змін у нашому рідному краї, адже лише спільна ініціативність і відповідальність кожного з нас може дати вагомі результати у майбутньому.

Гід державних послуг. Банер